Get Adobe Flash player

Archive for the ‘تصاویر بهشتی’ Category

قبرستان یا مخزن اسرار ؟ + عکس

محلی از تأمل و تفکر است این قبرستان ها ، هر کدام هم قصه ای نهفته در خود دارند ، این را فضای سنگین حاکم بر این اماکن می گویند …

SAM_13557868

SAM_1359+8

SAM_13LK58

SAM_1398658

SAM_1353658

SAM_1358

SAM_135G8

SAM_13F58

بهشت رضوان
قم - جمعه ۲۹ شهریور

یاد لحظه های ناب عبودیت بخیر

IMG_۲۰۱۳۰۵۲۷_۰۱۱۴۵۰

کنار کعبه که باشی هفتاد دو اُمت پیامبر را از هفتاد دو ملت می بینی ، سفید ، سیاه ، سرخ و هر نژادی ؛ پیر ، جوان ، زن ، غنی ،‌ فقیر ، من سالم ، اوی نشسته بر روی ویلچر ، همه و همه به دورش هفت شوط طواف می کنند ؛ یاد لبیک هایش بخیر ، یاد نمازهای چشم به کعبه دوخته بخیر ، یاد آن وقت و ساعاتی بخیر که در حجر اسماعیل سر به سجده می گذاشتم ، یا آن وقتی که اشک هایم را با دامن خانه ات پاک می کردم بخیر ،‌ یاد لحظه های ناب عبودیت بخیر ؛ خدایا ؟ من بودم و تو … بی واسطه مثل همیشه …

مادری در داغ جوانان خود می سوزد …

15

هنوز رد پای مادر بر خاک فتح المبین نقش بسته 

هنوز تکه ای از چادر مادر بر سیم خاردارها جا مانده

منطقه ی عملیاتی فتح المبین – اسفند۱۳۹۱

راهی برای رسیدن به سنگر عشق

11

راز این پله ها قدم هایی ست که به سوی سجود به درگاه خداوند برداشته می شود …
این است راز ماندگاری

منطقه ی عملیاتی فتح المبین – اسفند۱۳۹۱

کلام بهشتی

11 (2)

امام خامنه ای:
مشكل ملت ايران با آمريکا مشكل كارهاى امروز نيست؛ مشكل پنجاه و چند سال موذيگرى و خباثت از سوى آن رژيم نسبت به ملت ايران است؛ از سال ۱۳۳۲ تا امروز. سال‌ها پيش از انقلاب، بخصوص از وقتى نهضت امام(رضوان‌اللَّه‌عليه) و نهضت روحانيت شروع شد تا پيروزى انقلاب، آنچه خواستند عليه ملت ايران توطئه كردند، ضربه زدند، خيانت كردند، فشار وارد آوردند و انواع و اقسام شيوه‌هاى مستكبرانه را با اين ملت به كار بردند. بعد از پيروزى انقلاب - الان، سى سال است - هيچ روزى نبوده است كه آمريکا نسبت به ملت ايران نيت خيرى داشته باشد؛ از كارهاى گذشته‌ى خودش عذرخواهى بكند؛ صادقانه دست از استكبار و طمع‌ورزى نسبت به ملت ايران بردارد. مسئله‌ى ما با آمريکا اين نيست كه حالا بر سر دو تا موضوع جهانى يا بين‌المللى يا منطقه‌اى با هم اختلاف نظر داريم، برويم بنشينيم با مذاكره حل كنيم. مسئله مثل مسئله‌ى مرگ و زندگى است؛ مسئله‌ى هست و نيست است.

بيانات در ديدار جمعى از دانش‌آموزان و دانشجويان در آستانه‌ى سالروز سيزده آبان ۱۳۸۷/۰۸/۰۸.

کتاب بهشتی

تو حال خودش نبود. قاب عکس را سفت چسبیده بود و هراسان به این طرف و آن طرف می‌دوید. قاب را جلوی صورتش می‌گرفت و مدام به فیلمبردار اشاره می‌کرد: از بهروزم فیلم بگیر! چرا از من می‌گیری؟!! در حالی که پهنای صورت اشک می‌ریخت، سراسیمه آمد و کنار ماشینی که شهدا را حمل می‌کردند ایستاد. اشک امانش نمی‌داد. با همان «بغض گلوگیر» و کهنه‌ای که سال‌های سال بود در سینه حبس کرده بود، سرش را بالا گرفت و پرسید:

آقا گم‌نام شصت و یک دارین؟ هجده سالشه!

حاج خانوم کدام منطقه بوده؟

سومار پسرم! سومار

چشم گرداند روی تابوت‌ها.یکی یکی اسم‌هایی که روی تابوت‌ها حک شده بودند را رصد کرد و به آرامی گفت:

نه حاج خانوم! سومار نداریم

آه از نهاد پیرزن برخاست. نفس عمیقی کشید و هق‌هق کنان راهش را از کنار ماشین کج کرد. این بار خبرنگار فرصت را غنیمت شمرد و سریع جلوی راهش را گرفت:

مادر...مادر از کی‌ می‌گردی؟

23 ساله مادر! 23 سال

و باز هم اشک بی‌امان

ببین بچه‌ام چه خوشکله! اومدم دوستاش بدرقه کنم. شاید بچه منم تو اینها باشه. نمی‌دونم که! اومده بود تو خواب همسایمون که پلاک و استخوناشو آوردن... اومدم ببینم هست یا نه؟! از هر کی پرسیدم گفتن نیست...

11 (2)

این بخشی از مقدمه کتاب «گوهرهای خفته در خاک» است که به تازگی از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است و در آن از زبان سرهنگ جانباز علیرضا غلامی مسئول اطلاعات عملیات کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و امور یادمان شهدای گمنام کلکچال خاطاتی از تفحص برای یافتن پیکر شهدای دفاع مقدس بیان شده است.

این کتاب در صفحات خود با تکیه بر اینکه جنگ در هر کجای جهان، آثار منفی و هزینه‌های گزاف اقتصادی و فرهنگی و انسانی را چه در طول درگیری و چه بعد از آن متحمل کشورهای درگیر می‌کند به سراغ چشمه جوشان فرهنگی بر جای مانده از دفاع مقدس رفته است و موضوع تفحص شهدا ناشنیده‌های موجود در آن را مد نظر قرار داده است.

شرح مختصر از پیشینه و چگونگی شکل‌گیری گروه‌های تفحص شهدای دفاع مقدس که به کوشش ریحانه خوش‌طینت و بر مبنای خاطرات علیرضا غلامی گردآوری شده است.

بخش نخست این کتاب به بازخوانی روایتی مصاحبه‌گون با غلامی در مورد چگونگی حضورش در جبهه‌های جنگ تحمیلی و پس از آن تشکیل گروه تفحص شهدا از سال‌های پس از دفاع مقدس و مقدوراتی که این گروه در وحله نخست با آن روبرو شد.

بخش دوم از این کتاب نیز به مرور خاطرات غلامی از تفحص اختصاص دارد. اما سومین و جذاب‌ترین بخش از این کتاب البوم تصویری در بخش پایانی آن است که در لابه‌لای آن تصاویری از اسناد و گزارش‌های روزانه تفحص به چشم می‌خورد که می‌توان در آنها شرحی از چگونگی انجام عملیات تفحص شهدا در خاک ایران عراق را جستجو کرد.

کتاب «گوهرهای خفته در خاک» را انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی با قیمت 4700 تومان منتشر کرده است.

بهشت

11 (2)

تبلیغات

11 (2)

11 (2)

آمار بهشتی
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 2
  • بازدید دیروز: 187
  • کل بازدیدها: 52866