بایگانی برای دسامبر, 2013

اولین بار که قسمت شد به زیارت عتبات عالیات مشرف شوم با دوستان انجمن اهل البصری خود بودم . آن روز ها که مصادف بود با کنفرانس سران اتحادیه عرب در بغداد همه جا فضای امنیتی داشت ، حتی شهرها و روستاهای کوچک عراق . مسئولین عراقی نهایت تلاش خود را کردند تا امنیت کشورشان را تأمین کنند و به سران کشورهای عربی بفمانند که توانایی برگزاری این چنین اجلاس مهمی را در کشورشان دارند . و در نهایت این فضای امنیتی باعث شد زیارت کاظمین و سامرا از کاروان ما سلب شود ، امید دارم این بار فیض زیارت چهارده معصوم و نور مطهر بر من کامل شود  .

500

این روزها بار دیگر آقا این تن دل سوخته را باز طلبیده تا اربعین در بین الحرمین از سینه زنانش باشم . این توفیق را نه از سر شانس بلکه از دل سوخته ی خود می بینم . این دردی است که داغ حسین ما را به آن مبتلا کرده . و بی تاب طی مسیر با پای پیاده از نجف به کربلایم ، بی تاب گودی قتلگاه و ضریح جدیدم ، بی تاب تل زینبیه و آستان خیمه گاهم ، بی تاب نجف و نماز مسجد کوفه ام ، بی تاب مناجات مسجد سهله ام و بی تاب  … والسلام


جناب پرزیدنت روحانی درحالی با شعار اعتدال روی کار آمد که خود به شدت در ظاهر مقید به رعایت اصول اعتدال است و سعی می کند تمام مردم جامعه و اقشار و گروه ها را راضی نگه دارد . اما این در صورتی است که هرچه از کل به جزء دخول می کنیم از شدت اعتدال گرایی به افراط گرایی سوق داده می شویم . ایشان با به کار گرفتن مدیران و معاونان در بخش های کلیدی وزارت خانه های مختلف نشان داد که فتنه و فتنه گران خط قرمز ایشان نیست و شاید در لایه های درونی و شب نشینان خانه های تیمی استفاده از این مدیران و اشخاص مسئله دار چه در حوزه ی سیاست ، دین ، اجتماع و به خصوص اقتصاد درواقع چکیده ای از جزوات براندازی در سال خاصی باشد .

13920915152924371_PhotoL

دولت هم اکنون درحال تغییرات در سطوح بالاست و هنوز تیغه های این داس را به سمت فرمانداران نبرده است که در غیر این صورت شاهد تغییرات عظیمی در جزء جزء شهرها ، شهرستان ها و بخش ها می شویم که زنگ خطری برای کشور است . این تمام آن چیزیست که قبلاً هم اثبات شده است و بعد از این هم حوادثی نظیر کوی دانشگاه یا ترور دور از انتظار نیست .

اما روحانی ظاهراً راه و رسم ظاهر سازی و یکی به نعل و یکی به میخ زدن را خوب می داند ، او سعی می کند با دیدار از خانواده ی شهدا و جانبازان به صورت هفتگی نظر طیف وسیعی از مردم که طرفدار مقاومت ، ایثار و فداکاری است جلب کند و از سوی دیگر با لباسی کاملاً اسپورت که در قامت یک روحانی در کوه های اطراف تهران به کوه نوردی مشغول می شود سعی دارد نظر جوانان را جلب کند . روحانی می خواهد با تغییر دکوراسیون در مصاحبه ها ی تلویزیونی و استفاده از یک فضای تجملاتی و با شکوه بگوید راه تغییر را خوب می داند و از سوی دیگر برای جلب توجه بخش دیگری از جامعه رمان "دا" خاطرات سیده زهرا حسینی را پشت سر خود قرار می دهد .

461201

در اینکه روحانی به ظواهر توجه زیادی دارد شکی نیست ، اما خوب بودن این تغییرات در ظاهر ملاک ما برای پیش برد بحث نیست ولی آنچه که مهم است این مسئله است که او فقط در ظاهر سعی می کند اعتدال را رعایت کند اما در باطن این افراط گرایان اند که او را احاطه کرده اند . اینطور که معلوم است اگر احمدی نژاد پس از شش سال ریاست جمهوری اسیر حلقه ی انحرافی اطرافیان خود شد روحانی در یک سال اول ریاست جمهوری خود از گردنه ی شعار اعتادل گرایی خارج خواهد شد .برای منی که جا ماندم

کربلا به رفتن نیست، به شدن است؛ که اگر به رفتن بود، شمر هم کربلایی است! شهید سید مرتضی آوینی

دل بستگی ها

دوستان طراح

هم قلم ها

محبوب ترین ها

Sorry. No data so far.